Make your own free website on Tripod.com

משולחנה של המועצה

 

1.      מגרש ספורט: הושלם מגרש הספורט  השני והותקנו בו כל המתקנים.

הביצוע נעשה בפיקוח מהנדסי החברה למתנ"סים, אשר דאגו לפיקוח הדוק על הקבלן לביצוע בהתאם למפרטים ולאומדנים ואכן הביצוע פחת מהאומדן באופן משמעותי – נקווה שהפעם לא יתהוו שקיעות במשטח.

בעקבות פגישה עם יו"ר מפעל הפיס,  כץ עוז, הסכים מפעל הפיס (עדיין בהתחייבות ראשונית), להשקיע סכום של 600,000 ₪, בקירוי מגרש הספורט

וועדת התכנון שדנה בנושא לאחרונה, המליצה לפנות למפעל הפיס ולנסות להמיר את המענק לגג  במענק למועדון נוער או ספריה שגם פרוייקטים אלו  מתוקצבים בעלויות דומות.

 

2.      מי שתייה: התכנית לבניית בריכה חדשה למי שתייה בגודל 500 מ"ק , אושרה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה להפקדה, תכניות לביצוע הבריכה יושלמו בתקופה הקרובה ונוכל לצאת לביצוע במימון מתקציב משרד הפנים ותקציב משרד התשתיות – (עלות ביצוע –מעל מיליון ₪).

החלפת רשת מי השתייה בשכונת "גבעת הכלניות", הושלמה גם היא  בעיקר בביצוע עצמי של עובדי המועצה, מאז פחתו מאוד התקלות ברשת המים בשכונה ופחת המים ירד באופן משמעותי ביותר, תוך כדי חיסכון של אלפי ₪ בחודש לקניית מים + מניעת בזבוז מים. ההשקעה נעשתה במימון משרד התשתיות בעלות של למעלה מ200,000 ₪.

המועצה ממשיכה בקידום תוכניות להחלפת צנרת בשכונות נוספות והקמת קו מי שתייה לחופים וגם לכך אנו דואגים למקורות מימון חיצוניים.

3.      צמתים: בפגישה שנערכה לאחרונה במ.ע.צ. מחוז הצפון, ניתן אור ירוק להתחיל בתכנון של הרחבת הצמתים בכביש 767 באזור המושבה, תוך כדי מטרה להרחיב את הצמתים בתוך שנתיים.

בנוסף מ.ע.צ מתכננת מחדש את הכביש מ"בית ירח", עד לצומת כנרת במטרה לשפר את העקומות וליצור משטח חנייה לבית העלמין.

 

 

 

מעון יום- הגידול המבורך במספר הזאטוטים והרצון לשמור על רציפות מסגרות החינוך מביא לחידוש היוזמה להפעיל מעון יום. בבדיקה ראשונית יש כבר 13 מועמדים לפחות. המתכונת שנבדקת כעת היא הפעלה באמצעות החברה למתנסים שתקצה לטובת הנושא סמל מעון ותבצע את הניהול האדמינסטרטיבי. האופציה למיקום המעון במתנ"ס  נבחנה ע"י וועדת התכנון וקיבלה את המלצתה. אמנון מנהל המתנ"ס בסיוע מתנדבים מגבש כעת את ההצעה לפרטיה והיא תוצג בתקופה הקרובה להורים.

4.      רח' הראשונים: באחרונה נעשות מדידות ברח' הראשונים, לצורך השלמת התכניות של אזור הרחוב ובמקביל נעשים ניסיונות לרתום מחדש את ק.ק.ל, להתחיל בביצוע של שיקום ושימור רח' הראשונים, החלק הארי של התקציב יינתן על ידי משרד התיירות ומשרד השיכון.

     

5.      גינון: קבלן הגינון "לי-גן", בניהול עופר בנימין, מיבנאל, התחיל לטפל בגינון במושבה לאחר שזכה במכרז ואכן טיפוח הנוי, מקבל תנופה והתוצאות מתחילות להראות.

6.      בית הכנסת: תפילות  מתקיימות בסופי שבוע ובית הכנסת שוקק פעילות, הציבור מוזמן.

 

7.      גיוס כספים: נעשים מאמצים להשיג תקציבים למטרות פיתוח כבישים,

איכות הסביבה (הסדרת אתר פינוי הגזם), שיקום תשתיות בחופים, המשך מבצע שילוט בחופים, גיוס תרומה מהסוכנות להקמת מעון יום של קבע.

גיוס תקציב ממשרד החינוך לרכישת גן הילדים והחלפת רכב הביטחון.

 

 

 

 

8.       ביטחון: בסיוע מתנדבים מהיישוב, וגם תושבים שהסכימו להתנדב לשרת במילואים, עמדנו במשימות האבטחה של הטכסים והאירועים וכן אבטחת הפעילות החינוכית בגן ובמתנ"ס.

כיתת הכוננות שמורכבת ממספר רב של משתתפים צוידה בנשק וערכה מספר מטווחים. בתכנית לבצע אימונים נוספים בסיוע מ.ג.ב.

השקעות בביטחון: במספר מפגשים עם אנשי פיקוד העורף ומ.ל.ח (משק לשעת חירום), סוכם על סיוע תקציבי לשיפור תאורת ביטחון, החלפת רכב הביטחון ותגבור ושיפור מערכת הקשר,ציוד רפואה ועוד.

9.  פעולות לצורך חיסכון ההוצאות השוטפות של המועצה

 

 

חיסכון בהנהלת חשבונות: המועצה כמו מרבית הרשויות, מנהלת את מערך הנהלת החשבונות והגבייה באמצעות החברה לאוטומציה, שיש לה מרכזים בחיפה ובת"א.

הביצוע השוטף של העבודה נעשה באמצעות קשר רציף באמצעות קו טלפון לחיפה, שעלויות השימוש בו נאמדות בעשרות אלפי ₪ לשנה.

בעקבות לחצים שהפעלנו על החברה לאוטומציה על מנת לחסוך בעלויות אלו, הוחלפה שיטת התקשורת לתקשורת באמצעות האינטרנט, שהיא זולה בהרבה מהשיטה הישנה, זו גם תאפשר בעתיד לתושבים לקבל ולהעביר מסרים למועצה באמצעות האינטרנט.

 

חסכון בהוצאת טלפון: על מנת לחסוך בהוצאות השיחות היוצאות מהמועצה לטלפונים סלולריים, הותקנו במועצה תוספות למרכזיה המאפשרות מעקף בזק (בנתיים לרשת סלקום ופלאפון).

התוצאות ניכרות היטב בעלויות החשבונות החודשיים.

 

חסכון בחשמל: באחרונה פותח ונוסה בארץ בהצלחה, מתקן שמפחית את עלויות החשמל בתאורת הרחובות, את המתקן מרכיבים כתוספת ללוחות החשמל של תאורת הרחובות, רכש האביזרים הוא באמצעות התשלום מהחיסכון שמתקבל לאחר התקנת המערכת, בשלב זה המועצה שוקלת את ההצעה.

 

ניקיון חוף הים: נסיגת המים המתמשכת לאורך מס' שנים, גורמת לצמחיה הגדלה בשטחים הנחשפים להוות מטרד חזותי ותברואתי.

באחרונה טופל בעזרת לביא וסרמן, קטע של החוף בחזית המושבה כהכנה לקראת הקיץ.

לאחר הכיסוח אנו זקוקים למבצע התנדבות לסילוק האבנים הבולטות כדי שהכיסוחים החוזרים יעשו בקלות וביעילות.

 

 

10.  להפרחת הפרסומים המגמתיים שחולקו לאחרונה לציבור התושבים, תינתנה תשובות מפורטות לאחר החג.

                                                                               

                                                                                       בברכת חג שמח,

                                                                                              איתן