Make your own free website on Tripod.com

                                       מה בספריה

 

    סופת קרח/ ריקי מודי

     לילה קר, סופה משתוללת, זהו לילה גורלי בחיי בני משפחת הוד. הכל, או כמעט הכל, קורה להם.  וונדי, האחות הקטנה, מחליטה לאבד את בתוליה עם בן השכנים ולשם כך היא משקה אותו בוודקה, עד שהוא משתכר ונרדם.  פול, האח הבכור, נוסע לניו-יורק, מתנסה בסמים, מגלה שבת המליונרים שהוא אוהב נמשכת דוקא לחברו הטוב וביאוש מבלה את הלילה ברכבת חשוכה ומקפיאה, מלאה אנסים פוטנציאליים.

    אלנה ובנג'מין הוד, האם והאב הוד, הולכים באותו ערב לראשונה בחייהם, למסיבה של חילופי זוגות, אלא שמה שמתרחש שם שונה לגמרי מן הבילוי הקליל והסקסי שהאורחים ציפו לו בתחילת הערב.

    סופת קרח - זוהי קומדיה שחורה, שהיא גם מסע נוסטלגי לראשית שנות השבעים הסוערות. פרשת ווטרגייט, האמריקאים עדיין בויאטנאם, משבר הנפט במזרח התיכון ועוד....

 

    המושבה שלי/אהוד בן-עזר

    רומן זה פורש יריעה צבעונית של המושבה. המספר הוא אחד מגבורי הרומן וגם מעין כרוניקאי הרושם את תולדותיה. דמיון ומציאות משמשים בערבוביה, ומעניקים לרומן גוון מיוחד שאינו נעדר אירוניה, המופנית כלפי אורחות החיים של בני המושבות הראשונות. הרומן מתאפיין בלשון  דיבור יחודית, מפולפלת וגוזמאית, שרווחה במושבות האיכרים והיא בליל של עברית ברמות שונות, ערבית, אידיש וצרפתית - וזו מסייעת בציור תמונה מלאת חיות  של המושבה על שפע גיבוריה.

    נועזותו של הסופר בקריאת הדברים בשמם, עשויה לרכוש לו, הן קוראים שיש להם ענין להכיר את תולדות ההתישבות בארץ ישראל והן קוראי ספרות יומ-יומית יותר, שסתם סאגה ציונית, אינה הספר שיקחו עמם לאי בודד.

 

    צילו של רוזנדורף/נתן שחם

    רומן מרתק הנוגע בנקודות רגישות, אישיות ולאומיות ומטפל בהן באותה הכנות והרצינות שזיכו את "רביעית רוזנדורף" בשבחי הביקורת.

    ספר זה נפתח בביקורו בארץ של הסופר היהודי-גרמני אגון לוונטל, הזכור לקוראי "רביעית רוזנדורף" כמי שהיה מהלך כצל בעקבות הרביעיה ורושם את קורותיה. בפגישות בארץ ובגרמניה בינו ובין בנו של רוזנדורף, ההסטוריון החוקר את ימיה הרעים של גרמניה, נחשפים פרקי חיים, שאותם  לוונטל, כנראה, היה רוצה לשכוח. מסיפורו של לוונטל עולה שגם מתולדות חייו של רוזנדורף נשמטו פרטים חשובים אחדים.

 

    מחויבות/ברברה דלינסקי

    ברומן זה מספרת הסופרת סיפור נוגע ללב ומלא מתח, על אישה הנקרעת בין התקוות שהיו לה בנוגע לעצמה ולמשפחתה לבין הצרכים של הגבר אותו היא אוהבת. הרומן כולל נקודת מבט גברית והוא יורד לעומקן של בעיות משפחתיות קורעות לב.

    הסופרת, סבינה סטון, נישאה לבעל עשיר . סירובו של בעלה לאהוב את בנם המוגבל, הוסיף מתח  ליחסים שהיו כושלים מזה זמן. עם זאת, חשה סברינה מחויבות לנישואיה = אותם נשבעה לכבד. יום אחד היא פוגשת בעיתונאי חוקר, אשר כותב כתבה על הורים לילדים מיוחדים. הם משוחחים מספר דקות בלבד, אך די בכך לשניהם כדי לחוש תשוקה, ששניהם הניחו שלא תוכל להתממש.

    שמונה עשר חודשים מאוחר יותר, מתגרשים סבינה ובעלה, והעיתונאי מוצא את עצמו בכלא, באשמת רצח. סברינה מגיעה אל הכלא, כדי לאמר לעיתונאי כי היא מאמינה בחפותו. מה שהחל כמעשה חמלה, הופך למבחן מסוכן של אומץ לב וסברינה מנסה לגלות מי יזם את האשמתו של העיתונאי. היא תגלה את המחויבות החשובה מכולן - המחויבות של האישה כלפי עצמה. אותה מחויבות שתקבע את מהלך חייה ואת גורל החלומות שהיו לה בעבור ילדה.