Make your own free website on Tripod.com

                                אצלנו במתנ"ס

 

הימים מתארכים וחופשת הקיץ מתקרבת וההכנות לחג השבועות בעיצומן. החגיגה שתתקיים בערב שבועות ביום חמישי הקרוב תסכם את אירועי השנה.

 

השנה לא מסתיימת ובאמתחתנו כבר ארגון קייטנת הקיץ "כנרת ללא  הפסקה 2", בחירות למועצת נוער וקורס מד"צים.

 

צופי ים תרמו לפעילות השנה תרומה נכבדת. זוהר ורותם מרכזי השבט והילדים והנוער הכניסו רוח מערבית חדשה. ארון הגביעים בשבט צופי ים כנרת זכה לתוספות מיוחדות. השבט היה פעיל במשך השנה בתחרויות שיט ארציות, קורסים, פעולות ומאבק יומיומי באיתני הטבע. תוך כדי כך השבט הפך להיות לביתם השני של הילדים והנוער בכנרת.

 

צופי ים לקחו חלק חשוב ופעיל בכל האירועים השנה והוסיפו ויוסיפו אירועים חדשים ופעילויות מיוחדות כגון הפעלת חג השבועות, שיוט עם משמר החופים, אירוח של שבטי צופים וצופי ים מרחבי הארץ ועוד. זה הזמן להודות ליואל בהלול ראש השבט, לעמית לוטן ומשפחותיהם ולמשפחות שאירחו ומארחות את זוהר ורותם במשך השנה ולקרוא למשפחות אחרות מכנרת המעונינות לארח לסעודת ערב שבת (ניתן לתאם עם יואל – 053203410 או רתם לוז 055884447) .

 

אז מה היה לנו? רק בקצרה:

טקס לזכרו של רבין, החיבוק הגדול, מרוץ הלפיד, חגיגת ט"ו בשבט עם דני ובועז והשישייה המקסימה, נטיעות ט"ו בשבט, התחלת פרוייקט בגן דודו עם חוג הטבע, פורימון בשבט צופי ים, תהלוכת המגילה והקראתה ומסיבת פורים, ימי הקייטנה בפסח, טקסי יום השואה, יום הזיכרון ויום העצמאות.

 

זה הזמן להודות למדריכות מכנרת שעזרו ועוזרות בפעילויות מאז פורים – בראש ובראשונה לשני בינס, לרעות רחמים שנכנסה להדרכה של ילדי א-ג, לנופר זילברמן, לשירה כהן על הריקודים המקסימים ביום העצמאות, ליעל ברמן שלקחה על עצמה לביים את הצגת הילדים והנוער ועשתה לילות כימים.

 

 

 

 

 

תודה לכלל הנוער שהשתתף ועזר בכל האירועים וגם למבוגרים שנרתמים ועוזרים – לקמי כהן, לחני בהלול, לחגית שטרית, לגאולה זיידה, לארנון חפץ ולאילנה משה. תודה לאדי ותנה להבי על ארגון ההרצאות המעניינות למבוגרים ועזרתם בחנוכה ובפורים, לד"ר אפריים לאור שבחר במתנ"ס להפעלת פרוייקט "הערכות לשעת חירום ע"ש משה כהן", לחומיק חפץ שממשיכה להפעיל את התושבים הותיקים בטיולים מרתקים למרות המצב הביטחוני הקשה, לחברי הנהלת המתנ"ס – לבועז שרעבי, איציק עוז, תמי לוטן וענבל שניידמן שעוזרים, תומכים וממשיכים, ולכל האנשים שהשתתפו והפעילו את הטקסים: לאוריה מאירי ונועה שחם שהובילו את טקס יום השואה ולאילן גולדשטיין וגיורא שחם שהובילו את טקס יום הזיכרון.

 

תודה לרותי נוסבאום שהכינה את טקס הדלקת המשואות ומכינה את טקס השבועות, למוליק יזרעאלי על הכנת המפגש המרגש בל"ג בעומר עם הילדים ולבקי חפץ שהכינה את ריקוד ילדי הגן ביום העצמאות ומכינה ריקוד מקסים עם בנות כיתות ד'-ה' לחג השבועות. כמו כן תודה לעופרה כהן על תרומתה בפרחים לטקסים השונים, לאיילה יזרעאלי על התפאורה. תודה מראש לבני רוזן על הקמת התפאורה לטקס שבועות וליהודה זיידה וצוות המאבטחים שבזכותם יכולנו להמשיך ולקיים את האירועים כמתוכנן.

 

רוח ההתנדבות של כל האנשים שהזכרתי את שמותיהם וכל השאר התבטאה בחבילות הרבות שהתרכזו במתנ"ס בעקבות יוזמתו של שמעון שיטרית. רוח ההתנדבות הזו במבט לאחור של קצת יותר משנה בכנרת היא המנוע המרכזי של הפעילות ואותה על כולנו לשמור כפי שהאדם הקדמון שמר על האש או כמו שחכמים ממני אמרו – המתנ"ס נועד לגרום לאנשים לחייך בבוקר, לחייך בערב ולהרגיש חלק מקהילה שבה חוברים עבר הווה ועתיד.

 

שלכם                                                                                     רתם לוז – מנהלת שלוחת כנרת במתנ"ס המושבות

                                                            טל – 04-6752050 055-884447

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

הציבור מתבקש להמציא חומר שיעשיר את  כנרת-כנרת לקראת ההוצאה לאור של הגיליונות הבאים במתכונתם החדשה.